XI. RC Rally Jizera zakončila jubilejní 10. sezónu CRC

Autor: Frantin Doležal <(at)>, Téma: Informace CRC, Vydáno dne: 02. 11. 2014

koťátko   XI. RC Rally Jizera poprvé ukončovala sezónu CRC, která byla opravdu dlouhá. Na tento poslední závod se přihlásil……

   …..rekordní počet startujících – 50, který vytvořil rekord nejen celé sezóny, ale i celé dosavadní desetileté historie CRC. Zdaleka jsme neočekávali tak velký zájem, ale byla to velká výzva pro pořadatele a hlavně zkušenost, …či křest ohněm? Z tohoto důvodu pořadatel zvolil kratší variantu závodu. Problémy s časomírou z posledního závodu byly, ….doufejme, odstraněny a navíc byla vylepšena o zvukový modul, který jezdce informuje o dosaženém času, pořadí v RZ i průběžném pořadí. Někteří jezdci určitě znají ze závodů MČR i Intercupu. Po skončení závodu proběhlo i tradiční vyhlášení celého ročníku, které se konalo v sále kulturního domu v Čisté, ale i XI. RC Rally Jizera, které proběhlo bezprostředně po přesunu na místo slavnostního vyhlášení.
   Na startu jsme přivítali i čerstvého mistra MČR – Marka Střihavku, který dovezl novou specifikaci XV-01 k otestování a vyrážel na tratě “eRZet“ jako první. Kromě tradičních jezdců, kteří bojují o prvenství, se připojil „Doktor“ alias Honzík Heřmánek! Poprvé jsme mohli vidět na zdejších tratích i kompletní tým RC-Kobra, který se postaral o jezdecký rekord! Tímto děkujeme týmovému managerovi Jiřímu P. za jejich návštěvu. Nebudeme popisovat průběh závodu, to zjistíte prostudováním výsledků, jenom dodáváme, že “Doktor“ odstoupil ze zdravotních důvodů a Mára pro nedostatek speciálních dílů na jeho experimentální XV-01. Zajímavostí závodu je, že vítězem tohoto posledního závodu - Dejv Mishalko - nevyhrál ani jednu RZ-tu závodu, ale vynikajícím konzistetním výkonem si toto vítězství rozhodně zasloužil! Prostudujte výsledky, protože závod byl vyrovnaný, které tradičně naleznete v odkazech vlevo, ale i v galerii porce fotek ze závodu.
   Z výsledků jenom stručně:
      1. Dejv Mishalko
      2. Martin KNESPL
      3. Filda MUSAL

   Kategorie týmů:
      1. RC Club Čistá
      2. TRIANGEL Team
      3. TamiyaRallySport Team

      Děkujeme všem jezdcům za předvedené výkony i zúčastněním za účast na tomto posledním závodě!!!

  Za CRC Frantin