Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
CRC 2009
ISSN: number
Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

II. RC Autocentrum FIC Rally 2013 – poohlédnutí.!!!1.9. Up-date do galerie přidáno video!!!

    II. RC Autocentrum Rally určitě předčila první ručník, nejenom příjemným počasím, ale hlavně novou lokalitou - areál podniku SILNICE LK v Liberci, který poskytoval jezdcům dokonalé zázemí. Tento prostor pro nás nalezl i zajistil Petr Hašek alias HAŠAN – ještě jednou moc děkujeme! Obrovská .....

    ....rozloha areálu nebyla využita, ale o to vůbec nešlo. Pořádající týmy TRIANGEL team a RC Club Čistá nechtěli ze soutěže udělat běžecký ani časový maratón, naplánovali průměrnou délku rz do 4 minut, což při počtu 10 plánovaných RZ byl celkový výsledný čas optimální. Povrch tvořil klasicky český asfalt, který byl směsicí několika druhů a samozřejmě patřičně uskákaný. Byly připraveny tři okruhy, jeden základní a dva menší, které se snadno zaintegrovali do příslušných RZ a jeden z nich byl prakticky celý tvořen šotolinou.
  Na start závodu se nakonec postavilo 32 nedočkavých jezdců, kteří po téměř dvouměsíční pauze trpěly abstinenčními příznaky. Z kompletní špičky jezdců chyběli pouze Peťák, Dejw a Mára, který se na poslední chvíli omluvil. V týmové soutěži se největší šance dávali Bobik teamu a Triangel teamu, kteří nastupovali v nejsilnějším možném složení. Příjemným překvapením byl start H-Motorsport týmu - Kubík a Mirek Svoboda, kteří se svými historiky (Lančia 037 Rally a Renault 5 Turbo) byli velkým oživením v kategoriClassic BEST, kterých se přihlásil rekordní počet 7!
  Nejlépe vstoupil do soutěže Frantin D., který si během úvodních RZ vybudoval "až" 10 vteřinový náskok, který se mu podařilo s vypětím všech sil udržet až dokonce závodu. Jak byl tento závod vyrovnaný(včetně kategorií) a dramatický určitě poznáte při porovnávání výsledků. Důkazem vyrovnanosti je i mimořádně velký počet jezdců (5)., kteří dokázali některou RZ vyhrát. První vyhranou RZ v CRC připsal na své konto Libor Kupilík, který potvrdil svoji vzrůstající výkonnost (vedoucí jezdec cupu Západních Čech), gratulujeme!
  Nesmím zapomenout, že i v tomto ročníku probíhala tombola, která byla po každé odjeté RZ losována a výherce obdržel poukaz na jízdu motokárou ve sportcentru - Motokáry Liberec – zdarma. Tyto volňásky opět zajistil “Hašan“, děkujeme!
  Závěrem gratulujeme všem medailistům a děkujeme všem jezdcům za jejich účast a předvedené výkony v závodě. Další soutěží bude jubilejní 10. Ročník Rally Jizera. Setkáme se na technických a náročných tratí v Čisté 21. září. Těšíme sa na vaší účast!

  Fotky ze závodu naleznete v galerii a výsledky, ...třeba i zde. ZA CRC Frantin

| Autor: Frantin Doležal | Vydáno dne 29. 08. 2013 | 3106 přečtení | Počet komentářů: 830 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server