Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
CRC 2009
ISSN: number
Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

RC Rally SANDPIT Ujkovice - ohlédnutí.

  Závod se jel v nové lokalitě a jako každá nová s sebou přináší něco nového a zajímavého, ale i různé drobné neznámé "starosti"....

   Při první obhlídce (14 dní před startem) jsme se dozvěděli, že nebudeme moc využít celý prostor, ale pouze její část - přístupovou cestu - z důvodů bezpečnostních pravidel těžby. I tak to byl pěkný kus místa, ale velká neznámá byla s označením a vyznačením tratí, což se v den přípravy potvrdilo. Z těchto důvodů bylo využito co nejvíce prostoru kolem technické budovy, který byl tvořen trávníkem ....a nyní několik vět k závodu.
   Do závodu odstartovalo 30 jezdců, kterým musíme za jejich účast znovu poděkovat, protože dopolední předpověď počasí nebyla vůbec povzbudivá! Start byl z důvodů dešťové přeháňky o 30 minut odložen a jezdci si aspoň trochu "užili" blátivé šotoliny v první sekci úvodních RZ. Během těchto RZ i přes značnou snahu pořadatelů se po průjezdu několika jezdců stávala trať těžko viditelnou a proto bylo rozhodnuto, že od RZ5 (přeskupení) bude závod změněn na - párový(každý jezdec jel s pomocníkem, který trať dle potřeby vracel do regulérního stavu - objízdné body). Kupodivu i dešťová přeháňka pomohla tím, že povrch uježděné příjezdové cesty "na beton" změkl a našim tradičním přípravkem na značení, byly vždy po odjetí párových RZ vyrobeny další nové úseky RZ a objízdné body zhotoveny z hromádek všude dostupného písku, jak jednoduché a účelné! Nakonec se podařilo odjet všech 10 plánovaných RZ.
  Nejlépe vstoupil do závodu Frantin s Martinem Knesplem s téměř totožným časem před dvojící Peťák a Dejv. Toto pořadí prakticky vydrželo až do RZ8, kdy Martina opět potkala technická "smůla" v podobě poškozené poloosy a s těžko ovladatelným vozem si připsal navíc časovou penalizaci za dotek s cílovým měřícím zařízením, což znamenalo propad na třetí místo průběžně. V kategorii Junior si svůj kalich hořkosti vypil do dna Filda M., který v RZ7 dostal VP, když se mu vůz z neznámých příčin několik metrů po startu zastavil. Jeho pozici ihned opanoval stále lepšící se, závod od závodu, Tomáš Procházka!
  Podrobné informace, jak závod probíhal se dozvíte z výsledků zde, a stav jezdců v průběžném pořadí jednotlivých kategorií naleznete v odkazech vlevo - "Průběžné pořadí".
  Absolutním vítězem se stal Frantin před Peťákem a Martinem.
   Kategorii týmů vyhrál RC Club Čistá (Frantin a Dejv) před RC SVIJANY 11°RT(Peťák, Doktor a Míra Pek) a TRIANGEL Team (Martin K., Radek Šulc a Petr Hašek). Ještě jednou dodatečně děkujeme všem jezdcům a jejich realizačním týmům za technickou pomoc během závodu, dobrou náladu a stálý optimizmus!
   Těšíme se a zároveň vás zveme na další závod, kterým bude 16.6. jeden z dvojice závodů - 3. RC Rally OC KVARTET(Kosmonosy) nebo III. RC Rally autoservis PAS (Liberec - Na hrbech). Vše bude v čas upřesněno.
  
   Za CRC Frantin

| Autor: Frantin Doležal | Vydáno dne 22. 05. 2013 | 1291 přečtení | Počet komentářů: 914 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server