Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
CRC 2009
ISSN: number
Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

VIII. RC Rally Borek – úspěšně zahájil sezónu 2014. !!Update - 6.4. - přidáno video do galerie!!

koťátko   Letošní sezónu “tradičně“ zahájil RC Rally Borek a byl to již osmý ročník. Po loňském ročníku, který musel být z klimatických důvodů přeložen, byly letošnímu závodu předpovězeny ...

   ..příjemné jarní teploty, které mohly být v odpoledních hodinách lehce „pokaženy“ dešťovou přeháňkou. Než připadám několik řádků k závodu, chtěli bychom poděkovat všem jezdcům, kteří se do letošního ročníku zaregistrovali a jejich počet se zastavil na čísle 36 a představí se ve 14 týmech! Po dlouhé době budeme moci zde vídat EREBOS Team, který sem vyslal své nadějné juniory. Doufáme, že všem zaregistrovaným i nezaregistrovaným jezdcům, kteří se rozhodnou zúčastnit našich sportovních klání(plánovaných je devět závodů), připravíme zajímavé závody, které naplní …nejenom jejich sportovní zážitky! V letošní sezóně se bude závodit v pěti věkových kategoriích a jedné technické. Bohužel byla zrušena technická kategorie Tamiya Cup, ale pokud zjistíme v registracích na závod o tuto kategorii zájem i ona bude vypsána.
   Do závodu odstartovalo 35 jezdců a bylo naplánováno odjet 8-10 RZ. Přeskupení jezdců bylo naplánováno po RZ4, kdy byla naplánována delší pauza na občerstvení jezdců a startovní interval snížen na 30 vteřin. Panovaly lehké obavy, protože tento zkrácený interval vyžaduje velkou pozornost a bezchybnost obsluhy časomíry, ale ty byly zbytečné a vše proběhlo O.K. V tomto trendu budeme pokračovat s tím, že přeskupení proběhne již po RZ2. Nyní již k závodu.
  RZ1 přesvědčivě vyhrál Marek Střihavka téměř s deseti vteřinovým náskokem a tím prakticky deklasoval zbývající jezdce. Tento výsledek se dal očekávat po jeho vystoupení na prvním závodě MČR v Napajedlech, ale takový odstup od „zbytku světa“ ….v docela krátké RZ …neočekával nikdo z místní špičky, mezi níž byly rozdíly desetinové! Marek zvládl závod “bez ztráty kytičky“, vyhrál všech devět RZ (časem 41:53,974), kterých se nakonec podařilo odjet. Na druhého jezdce v pořadí – Petra Pavláta najel úctyhodný náskok 1:41,924 a ztráta třetího jezdce se již přehoupla přes dvě minuty 2:07,730, kterým byl Filda Musal. Ofenzíva mladých jezdců, která se dala z předsezónních testů vyčíst, se potvrdila. Týmovou soutěž vyhrál s jednobodovým náskokem BOBIK Team RCČ (Filda a Petrs Musal) před RC Clubem Čistá (Marek Střihavka, Dejv Mishalko a Frantin Doležal) a bronz patří TamiyaRallySportu Teamu (Tom Procházka, Radek Novosád, Jakub Hoffmann).
  Podrobnosti o průběhu závodu, výsledky jednotlivých kategorií naleznete zde a fotodokumentaci v Galerii.

   Ještě jednou musíme poděkovat všem jezdcům za předvedené výkony, bohužel některé tento závod nachytal „na švestkách“ a závod nedokončili. Přejeme jim, aby se jim při dalším závodě, kterým bude 12. dubna III. SPRING RC Rally Březno a tyto tratě patří již k velmi oblíbeným - více dařilo! Těšíme se na vaši účast!!!

  Za CRC Frantin

| Autor: Frantin Doležal | Vydáno dne 24. 03. 2014 | 1918 přečtení | Počet komentářů: 212 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server