2. ročník RC Rally OC Kvartet uzavřel úvodní polovinu sezóny

Autor: Frantin Doležal <(at)>, Téma: Informace CRC, Vydáno dne: 21. 06. 2012

2. ročník RC Rally OC Kvartet uzavřel úvodní polovinu sezóny a jaký tento druhý ročník vlastně byl....

.....poprvé se jelo na zpevněném povrchu a díky malé rozloze areálu, se dal čekat pohodový průběh závodu nenáročný na fyzičku. Na přání jezdců zmizela většina technických „uzavřených“ úseků včetně šneka a na jeho místě vznikla servisní zóna. Samozřejmě přibylo více rychlých pasáží i několik protahováků na srdce, které si většina jezdců dokázala užít. Díky těmto příjemným změnám sice došlo k zrychlení a aby pořadatel zajistil i kvalitní délku soutěže využil tím prostor okolo Obchodního Centra Kvartet takřka na 100%! Také značení poznalo podstatnou změnu, které neohraničovala “nepříjemná“ páska, ale vše bylo značeno křídou a umožňovalo jezdcům si správně nejet do několika málo zbylých technických pasáží.
  Opět se OC stal generálním partnerem i sponzorem této soutěže a pro jezdce (na start nakonec dorazilo 23 jezdců) byl po každé RZ připraven malý dárek ze sortimentu železářství, o který se po skončené RZ losovalo. Počasí slibovalo slušné počasí „jen“ s občasnými přeháňkami. Na jezdce čekalo 12 RZ rozdělených do 6 sekcí.
   Úvodní sekce RZ využívala celou vnitřní plochu areálu, přestože ubylo technických pasáží, i tak čas byl o pár desítek vteřinek delší než v loni - paráda. Nejvíce se dařilo hochům z RC Clubu Čistá, když v obou RZ obsadili ceněné double a ujali se vedení. Třetí Peťák s 10 vteřinovou ztrátou a 2 vteřinovým náskokem před Fildou, Petrsem, Martinem K.a Doktorem. Na dostřel byl ještě Jakub H., ale další jezdci ztráceli již víceméně desítky vteřin. Malým překvapením byla pozice na hranici Topten Vráti P., který se svým „eNkem“ toto umístění držel! Bohužel opět musel vzdát Lukyn Mrnka – technický problém.
  Druhá sekce (přibylo parkoviště před OC) již nabyla tak výrazně ve znamení RcCČ, Frantin sice opět zapsal nejrychlejší časy, ale již pouze o několik desetinek před Peťákem, který přivykl povrchu zámkové dlažby. Vyměnil si pozice s Dejvem, ale další pětice jezdů s odstupem 20 vteřin byla vtěsnána do rozmezí několika vteřin. Nejlépe z nich na tom byl Martin a nejhůře Doktor.
  V třetí sekci (jelo se absolutně vše, včetně venkovní boční pasáže) dokonale zvládl Peťák, když z 12 vteřinového manka zbyly na stále vedoucího Frantina necelé dvě vteřiny! Doktor postoupil na třetí pozici průběžně a odsunul Dejva na bramboru a tím se opět chlapci z PaPaHoHe Fotr ujali vedoucí pozice v kategorii týmů! Musíme také pochválit Michala Jirufa juniora, který absolvoval svůj první závod a nevedl si špatně. V tom závodě se jel i vložený závod RC Tamiya Cup MB, kterého se zúčastnilo 5 jezdců. Po půlce závodu zde jasně vedl téměř s tříminutovým náskokem Vráťa Pleštil před Honzou Klingerem a Martinem Klapačem.
  Odpoledne na jezdce čekalo to samé a vůbec nebylo jasné, kdo bude absolutním vítězem druhého ročníku!
  Ve čtvrté sekci se o dílčí úspěchy podělili oba kandidáti na vítězství a za delší konec provazu momentálně tahal Frantin, když zvýšil náskok na necelé 4 vteřiny. I další jezdci zajížděli své standardy a drželi své pozici, kromě Martina, který klesl na 6 pozici.
  Do této předposlední sekce promluvilo počasí. První průjezd nejrychleji projel Peťák a srazil ztrátu opět pod tři vteřiny, ale v polovině RZ začalo pršet. Ukázalo se, jaká se tu sešla dobrá parta lidí! Aby měli i zbylí jpiloti regulérní podmínky, volní jezdci před nimi opravovali deštěm poničené značení. Ještě jednou všem díky!
Druhá RZ této sekce odstartovala s 15 minutovým zpožděním, když se přece jen trochu umoudřilo počasí a pouze mrholilo. Jezdci si odhlasovali další pokračování a pomohli s opravou značení. Druhý průjezd,už na mokru, zvládl nejrychleji Frantin skoro o celé 4 vteřiny před Peťákem a navýšil náskok na slibných 7 vteřin. Některým jezdcům, ale mokrá trať vůbec nesedla. Velké trápení to bylo pro Fildu i Dejva! Napínavý boj i byl v kategorii Senior, kde o třetí místo bojoval Hašan s Mírou P., ale i na mokru zajeli prakticky totožný čas.
  V poslední sekci na jezdce opět čekaly nejdelší RZ,které měly rozhodnout o absolutním vítězi. Frantin zajel solidní čas a byl s ním spokojen, teď se čekalo jak odpoví Peťák. Bohužel, ten se krátce po startu dostal do technických potíží, když se mu v max. rejdu vypínal přívod paliva a konečná celková ztráta 45 vteřin v cíli úplně zpochybnila dojem, jak to bylo po celou soutěž vyrovnané a dramatické. Doktor s přehledem uhájil třetí pozici druhým časem. Mocně zafinišoval Martin, který se svým třetím časem přehnal okolo Petrse i Dejva, pro kterého byly mokré RZ utrpením a vystřídal ho na 4. místě - Dejv klesl na jeho šesté. Bohužel se opět více rozpršelo a nyní byla na přání jezdců rally po 11RZ ukončena a 12 RZ zrušena.
  Celkové výsledky i v jednotlivých kategoriích naleznete v odkazech vlevo a v sekci - Album foto a Video - naleznete fotky od několika autorů i video.
  Na závěr všem děkujeme a zároveň gratulujeme k dosaženým i předvedeným výkonům. Věříme, že se soutěžící dobře bavili a konečně si při závodě i “odpočinuli“.
  Dalším závodem bude Rally Autoservis PAS, který pro nás na báječných tratích připraví PRO racing team Liberec - 22. července.