Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

Třetí soutěž - RC Rally Čistá - je minulostí

Hlavním stavitelem rychlostních zkoušek (RZ) - RC Rally Čistá - byl Peťák a byly trochu odlišné...

...od těch, které byly poskládány při první soutěži, kterou byl Rally Borek. Na start se původně přihlásilo 24 jezdců, což nás mile překvapilo (v jiných cupech to bývá rozhodně méně jezdců), možná se tam někteří jezdci „stydí“ porovnat se špičkou jezdců startujících v MČR a náš závod byl pouze doprovodný a řídil se pravidly MČR - pro který to byl druhý závod sezóny. Do závodu nakonec odstartovalo 1. + 18. zaragistrovaných, takže slušný počet.
  Povrch tratí byl jiný než z jara, díky suchému počasí byl docela tvrdý s větší vrstvou volné šotoliny a v harmonogramu bylo sedm RZ. Po úvodních dvou RZ došlo k přeskupení dle aktuálního pořadí a startovalo se v 30-ti vteřinových intervalech. Favoritem byl Frantin s Dejvem, ale Peťák s Doktorem určitě využili poznatky získané z jara a připraveni „zaskočit“ byli i chlapci s Bobik a PRO racingu teamů.
  RZ1 vyhrál s 6 vteřinovým náskokem Frantin před Peťákem a Doktorem, který hájil vteřinový rozdíl před Dejvem a Martinem Knesplem. Další jezdci ztráceli 10 vteřin a více – Filda, Petrs, Štěpán Benda, Petr Hauer(po operaci první závod v CRC) a topten uzavíral Matěj Benda.
  RZ2 vyhrál s jasnou převahou téměř 15 vteřin Peťák před Frantinem a dostal se s 8 vteřinovým náskokem do čela. V dalším pořadí to bylo velice těsné, když do 0,2 vt. rozdílu se vešli jezdci Martin, Doktor a Filda. Velmi dobře se již rozjel Petr Hauer a jasně ukázal kolegům z PRO RT(racing team), že jednička týmu je zpátky!
  Další RZ-ty se jeli pod taktovkou Peťáka, který do páté RZ-ty navyšoval po vteřinkách náskok na Frantina, ale zde měl technický problém s přívodem paliva a propadl se těsně za něho se ztrátou necelých 3 vt. Další jezdci již ztráceli více jak 45 vteřin a první z nich byl Doktor před Fildou a Petrsem. Výborný závod jel Petr H.. který byl nejrychlejší z PRO RT a určitě překvapil Matěj Benda časy těsně nad topfive! Totálně propadl Dejv, který si ztěžoval na technické problémy svého vozu a stále technické problémy řeší i Mack.
  Poslední dvě RZ tedy slibovaly velké drama v boji o první příčku a jejich předpokládaná délka 14 minut smazávala již tak titěrný rozdíl mezi oběma jezdci. Předposlední RZ nerozhodla a oba jezdci si ztěžovala na spoustu chyb, které se jim podařilo "vyrobit" a jejich čas - 4.(Frantin) a 5. (Peťák) to potvrzoval. Rozdíl se zvýšil na 5,5 vt před poslední RZ-PowerStage ve prospěch Frantina. I po poslední RZ si opět oba jezdci sami sobě v cíli zanadávali a nebyli spokojeni se svými výkony. Frantin i Peťák zajel skoro totožný čas (8:35,37), kdy druhý jmenovaný byl pouze o 0,8s pomalejší! Třetí místo průběžně bezpečně uhájil Doktor před Fildou a pětku nejrychlejších uzavřel Petr Hauer pro kterého to byla první letošní soutěž.
  Absolutní pořadí: 1. Frantin, 2. Peťák, 3. Doktor   Kategorie Týmů: 1. PePaHoHe Fotr RC Rally Team, 2. RC Club Čistá, 3. Bobik team RcCČ
  Prostudováním výsledků v odkazech vlevo se určitě dozvíte další podrobnosti v jednotlivých kategoriích.
  Dalším závodem bude RC rally Kvartet v areálu stejné firmy - Kosmonosích 10. června a pořadatel slibuje jiný charakter tratí, které by neměly být tolik technické jako ty loňské.
  Těšíme se na vaší účast.

| Autor: Frantin Doležal | Vydáno dne 24. 05. 2012 | 1497 přečtení | Počet komentářů: 400 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.