ISSN: number
Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

Krátké ohlédnutí za druhým ročníkem RC Rally Autservis PAS.

Na tento závod se určitě většina jezdců těšila. Přihlásilo se 32 jezdců a nakonec se jich na start postavilo 27. Některé z nás ještě ráno cestou provázel déšť, ale ....

....ale na místě konání závodu bylo vše perfektně připraveno a pouze některé časti úseků se jelo po březích jezer(kaluží), které zbyly po vydatném nočním dešti a byly nebezpečně blízko! Někteří piloti měli obavy (ti co se zde v květnu účastnili Australské rally), že to nebude o řízení svých drahých speciálů, ale pouze o zběsilý běh za věčně ujíždějícím vozem. Tentokrát trať mohli kluci z PRO racingu teamu LB postavit podle sebe a postavili to báječně! Na jezdce čekali dvě hlavní pasáže. Jedna využila velké prostranství s “finskou“ šotolinou a byla tvořena velkým a malým okruhem, které se dali různě kombinovat i propojovat. To “samé“, na stejném základu bylo připraveno v lesním vyvýšeném remízku, kde vzniklo i několik nových a musíme dodat i zajímavých pasáží. Zde měli obavy z těžkých průjezdů jezdci, kteří bojují v neoficiální soutěži – RC Tamyia cup MB, ale po prvním průjezdu byli nadšeni i oni.
  Také jsme byli zvědaví na nové měření časů, které se ukázalo jako krok správným směrem. Nedocházelo k zbytečným přepisům (prostě to ani nejde) a výsledky byly prakticky okamžitě i příjemně graficky zpracovány po příjezdu posledního jezdce do cíle.
   Nejlépe začal Frantin, který úvodní test vyhrál těsně před Peťákem. Překvapivě třetí čas nepatřil Doktorovi, Fildovi, Petrsovi, Dejvovi, ale Ondrovi Pavlišovi z řad pořadatelského týmu PRO RT LB, který dokonale využil znalost domácího prostředí! Druhý test bezpečně patřil Peťákovi, který všem ujel a podobně si počínal až dokonce soutěže. Pouze jednou narušil jeho vítězné tažení týmový kolega Doktor, čím jasně ukázali i převahu v týmové soutěži, kterou jasně vyhráli. Studiem výsledků určitě poznáte, jak se závod vyvíjel, že i další jezdci zajeli perfektní časy, mezi které hlavně patřil Petr Hauer a více se dozvíte o vývoji v jednotlivých kategoriích.
  Nesmíme zapomenout na geniální tah pořadatelů. Nakonec zařadili tradičně, ale zde netradičně (CRC), diváckou SuperStage! Do této speciálky se startovalo po dvouminutových intervalech, aby všichni jezdci měli čas si vychutnat styl i dravost jednotlivých jezdců, což v závodě je takřka nemožné. Pro jezdce, který během této “ukázky“ vymyslí něco nad …., nebudou bodíky navíc do celkového pořadí, ale bude odměněn nějakou sladkostí! Tuto neoficiálně vypsanou odměnu vyhrál bezpečně Honza Drazinský, který svým kouskem překvapil …i sebe! Jeho boční skluz po svodidlech s přemetem pod most, dopadem na všechna “4“ kola, následným průjezdem pod mostem s obrovským driftem se vrátil zpět a pokračoval po trati RZ dál! Opravdu bravurně zvládnutý trik!
  Na závěr ještě krátká rekapitulace výsledků v topten: Peťák, Frantin, Doktor, Petrs, Filda, Dejv, Petr Hauer, Ondra, Richard Nitshe a Štěpo – Štěpán Benda.
   Kategorie týmů: PEPAHOHE Fotr RC RT, RC Club Čistá, Bobik RcCČ.
   Další soutěží bude IX. RC Rally Jizera v Čisté 11. srpna, na kterou vás samozřejmě zveme.

Kompletní výsledky závodu zde.

| Autor: Frantin Doležal | Vydáno dne 30. 07. 2012 | 1486 přečtení | Počet komentářů: 518 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.