Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

Krátce z odjetého IX. ročníku Rally Jizera

I tentokrát čekalo na jezdce příjemné počasí, ikdyž spíše podzimní a po ránu >>>

docela chladné. V noci trochu popršelo, takže tratě nebyly tolik trvdé a prašné jako v květnu. Rc Club Čistá připravil z 80 % stejné tratě, které se snažil trochu zrychlit a lépe vyznačit, což se zdárně povedlo. Některé úseky byly značně upravené (střední část v okolí Křováku) a jiné úplně odpadly(Horská sekce a technická u oplocení - žrout pneumatik). Na start se postavilo 27 jezdců, omluvil se Mack a komplít Uhlák team (v očekávání radostné události, již jsme informovali). Opět se očekával tuhý boj v týmové soutěži v boji o prvenství mezi RCCČ a PEPAHOHE Fotr RC RT i bronzový stupínek - Bobik team a PRO RT LB. Napínavé to je i v jednotlivých kategoriích včetně absolutního pořadí, jedině snad v kategorii Senior by mohlo být po této soutěži jasno.
   Zkoušel se: 1.) trošku jiný harmonogram rally, kdy servis byl plánován jen po každé sudé RZ, 2.) software časomíry, který prodělal lehký upgrade.
  Do úvodní sekce RZ odstartovali nejlépe kandidáti na absolutní pořadí. Co Frantin v RZ1 najel, tak mu Peťák v RZ2 vrátil. Pořadí na dalších dvou místech bylo stejné – vždy Doktor před Petrsem. Další vzácná wjec z RZ1, kdy jezdec (oceněn cenou fair play) přiznal neobjetí objízdného bodu (připsaná penalizace 10 vt) což ho určitě zamrzelo, ale v konečném výsledku to nic neměnilo.
  Druhá sekce RZ se nesla ve vítězné režii Frantina, který v první byli pouze o několik desetinek rychlejší než Peťák, ale v druhém průjezdu již získal několika vteřinový náskok. V RZ4 mocně zatáhl PRO RT LB, když Štěpán zajel třetí čas a Petr H. hned za ním a dotáhl se těsně za Bobik team, ale zde to bylo velmi vyrovnané, protože Libor K.(osmý čas) ztratil na Štěpána pouze 2 vteřiny. V polovině to opět vypadalo na jasné vítězství „Fotrů“!
  V další sekci se o nejrychlejší časy poděli Frantin s Peťákem a rozdíl mezi nimi byl minimální. Naopak se začali dít zajímavé wjeci na dalších místech. Doktor se trápil a po této sekci se propadl na bramboru za bronzového Petrse. Začalo se dařit Dejvovi, který dokázal skoro umazat 20 vteřin a k této dvojici se nebezpečně přiblížil.
   Třetí sekce obsahovala pouze jednu – RZ7, ale MAXI. Vyhrál ji s 10 vteřinovým náskokem Frantin před týmovým Dejvem(posoupil na třetí pozici) a Peťákem, který ztratil další tři. Tento výsledek téměř rozhodl, kdo si odnese největší pohár.
  I poslední sekce obsahovala jednu RZ, kterou bezpečně vyhrál Frantin před Peťákem a tím si pojistil vítězství. Doktor se ke konci závodu vyloženě trápil, jeho osmý čas byl takřka propadákem a klesl na celkovou šestou příčku, když se přes něho přehnal Filda z Bobiku. Ještě pár řádků k vloženému závodu RC Tamyia Cup MB(4 jezdci), kde v této “kubatuře“ poprvé startoval i Standa Knespl, který do půlky závodu bezpečně vedl. Bohužel začal mít technické problémy s elektronikou motorové jednotky, čímž přenechal místo svým soupeřům Standovi Kuníkovi a Honzovi Klingerovi. Šťastnějším byl nakonec Standa K., kterému se vyhnuly veškeré zásadní potíže a tento závod před Honzou vyhrál.
  Po tomto závodu je jistým vítězem kategorie Senior - Doktor, kterému se sice moc nedařilo, ale přesto zde bezpečně tuto kategorii vyhrál – gratulujeme! Více se dozvíte z výsledků závodu zde a v odkazech vlevo průběžné výsledky v CRC.
   Na závěr děkujeme všem zúčastněným, jak pořadatelům, tak jezdcům za dobrou atmosféru závodu, která gradovala při slavnostním vyhlášení za přítomnosti báječné hostesky-fotografky Míši H. Fotky(od Libora Kupilíka, Petra Kužela a RCCČ) i video(RCCČ) neleznete v Galerii
   Dalším závodem bude 10. října (neděle) RC Autocentrum FICS Rally 2012 v Jablonci a bude zřejmě více šotolinová, kterou pro nás připraví Katchaba RT s pomocí PRO TR LB.
  Za realizační tým CRC Frantin

| Autor: Frantin Doležal | Vydáno dne 14. 08. 2012 | 1607 přečtení | Počet komentářů: 422 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.