ISSN: number
Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

RC Rally SANDPIT Ujkovice - ohlédnutí.

Závod se jel v nové lokalitě a jako každá nová s sebou přináší něco nového a zajímavého, ale i různé drobné neznámé "starosti"....

Při první obhlídce (14 dní před startem) jsme se dozvěděli, že nebudeme moc využít celý prostor, ale pouze její část - přístupovou cestu - z důvodů bezpečnostních pravidel těžby. I tak to byl pěkný kus místa, ale velká neznámá byla s označením a vyznačením tratí, což se v den přípravy potvrdilo. Z těchto důvodů bylo využito co nejvíce prostoru kolem technické budovy, který byl tvořen trávníkem ....a nyní několik vět k závodu.
   Do závodu odstartovalo 30 jezdců, kterým musíme za jejich účast znovu poděkovat, protože dopolední předpověď počasí nebyla vůbec povzbudivá! Start byl z důvodů dešťové přeháňky o 30 minut odložen a jezdci si aspoň trochu "užili" blátivé šotoliny v první sekci úvodních RZ. Během těchto RZ i přes značnou snahu pořadatelů se po průjezdu několika jezdců stávala trať těžko viditelnou a proto bylo rozhodnuto, že od RZ5 (přeskupení) bude závod změněn na - párový(každý jezdec jel s pomocníkem, který trať dle potřeby vracel do regulérního stavu - objízdné body). Kupodivu i dešťová přeháňka pomohla tím, že povrch uježděné příjezdové cesty "na beton" změkl a našim tradičním přípravkem na značení, byly vždy po odjetí párových RZ vyrobeny další nové úseky RZ a objízdné body zhotoveny z hromádek všude dostupného písku, jak jednoduché a účelné! Nakonec se podařilo odjet všech 10 plánovaných RZ.
  Nejlépe vstoupil do závodu Frantin s Martinem Knesplem s téměř totožným časem před dvojící Peťák a Dejv. Toto pořadí prakticky vydrželo až do RZ8, kdy Martina opět potkala technická "smůla" v podobě poškozené poloosy a s těžko ovladatelným vozem si připsal navíc časovou penalizaci za dotek s cílovým měřícím zařízením, což znamenalo propad na třetí místo průběžně. V kategorii Junior si svůj kalich hořkosti vypil do dna Filda M., který v RZ7 dostal VP, když se mu vůz z neznámých příčin několik metrů po startu zastavil. Jeho pozici ihned opanoval stále lepšící se, závod od závodu, Tomáš Procházka!
  Podrobné informace, jak závod probíhal se dozvíte z výsledků zde, a stav jezdců v průběžném pořadí jednotlivých kategorií naleznete v odkazech vlevo - "Průběžné pořadí".
  Absolutním vítězem se stal Frantin před Peťákem a Martinem.
   Kategorii týmů vyhrál RC Club Čistá (Frantin a Dejv) před RC SVIJANY 11°RT(Peťák, Doktor a Míra Pek) a TRIANGEL Team (Martin K., Radek Šulc a Petr Hašek). Ještě jednou dodatečně děkujeme všem jezdcům a jejich realizačním týmům za technickou pomoc během závodu, dobrou náladu a stálý optimizmus!
   Těšíme se a zároveň vás zveme na další závod, kterým bude 16.6. jeden z dvojice závodů - 3. RC Rally OC KVARTET(Kosmonosy) nebo III. RC Rally autoservis PAS (Liberec - Na hrbech). Vše bude v čas upřesněno.

Za CRC Frantin

| Autor: Frantin Doležal | Vydáno dne 22. 05. 2013 | 1668 přečtení | Počet komentářů: 914 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.