Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

II. RC Autocentrum FIC Rally 2013 – poohlédnutí.!!!1.9. Up-date do galerie přidáno video!!!

II. RC Autocentrum Rally určitě předčila první ručník, nejenom příjemným počasím, ale hlavně novou lokalitou - areál podniku SILNICE LK v Liberci, který poskytoval jezdcům dokonalé zázemí. Tento prostor pro nás nalezl i zajistil Petr Hašek alias HAŠAN – ještě jednou moc děkujeme! Obrovská .....

....rozloha areálu nebyla využita, ale o to vůbec nešlo. Pořádající týmy TRIANGEL team a RC Club Čistá nechtěli ze soutěže udělat běžecký ani časový maratón, naplánovali průměrnou délku rz do 4 minut, což při počtu 10 plánovaných RZ byl celkový výsledný čas optimální. Povrch tvořil klasicky český asfalt, který byl směsicí několika druhů a samozřejmě patřičně uskákaný. Byly připraveny tři okruhy, jeden základní a dva menší, které se snadno zaintegrovali do příslušných RZ a jeden z nich byl prakticky celý tvořen šotolinou.
  Na start závodu se nakonec postavilo 32 nedočkavých jezdců, kteří po téměř dvouměsíční pauze trpěly abstinenčními příznaky. Z kompletní špičky jezdců chyběli pouze Peťák, Dejw a Mára, který se na poslední chvíli omluvil. V týmové soutěži se největší šance dávali Bobik teamu a Triangel teamu, kteří nastupovali v nejsilnějším možném složení. Příjemným překvapením byl start H-Motorsport týmu - Kubík a Mirek Svoboda, kteří se svými historiky (Lančia 037 Rally a Renault 5 Turbo) byli velkým oživením v kategoriClassic BEST, kterých se přihlásil rekordní počet 7!
  Nejlépe vstoupil do soutěže Frantin D., který si během úvodních RZ vybudoval "až" 10 vteřinový náskok, který se mu podařilo s vypětím všech sil udržet až dokonce závodu. Jak byl tento závod vyrovnaný(včetně kategorií) a dramatický určitě poznáte při porovnávání výsledků. Důkazem vyrovnanosti je i mimořádně velký počet jezdců (5)., kteří dokázali některou RZ vyhrát. První vyhranou RZ v CRC připsal na své konto Libor Kupilík, který potvrdil svoji vzrůstající výkonnost (vedoucí jezdec cupu Západních Čech), gratulujeme!
  Nesmím zapomenout, že i v tomto ročníku probíhala tombola, která byla po každé odjeté RZ losována a výherce obdržel poukaz na jízdu motokárou ve sportcentru - Motokáry Liberec – zdarma. Tyto volňásky opět zajistil “Hašan“, děkujeme!
  Závěrem gratulujeme všem medailistům a děkujeme všem jezdcům za jejich účast a předvedené výkony v závodě. Další soutěží bude jubilejní 10. Ročník Rally Jizera. Setkáme se na technických a náročných tratí v Čisté 21. září. Těšíme sa na vaší účast!

Fotky ze závodu naleznete v galerii a výsledky, ...třeba i zde. ZA CRC Frantin

| Autor: Frantin Doležal | Vydáno dne 29. 08. 2013 | 3283 přečtení | Počet komentářů: 830 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.