ISSN: number
Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

VIII. RC Rally Borek – úspěšně zahájil sezónu 2014. !!Update - 6.4. - přidáno video do galerie!!

koťátko   Letošní sezónu “tradičně“ zahájil RC Rally Borek a byl to již osmý ročník. Po loňském ročníku, který musel být z klimatických důvodů přeložen, byly letošnímu závodu předpovězeny ...

..příjemné jarní teploty, které mohly být v odpoledních hodinách lehce „pokaženy“ dešťovou přeháňkou. Než připadám několik řádků k závodu, chtěli bychom poděkovat všem jezdcům, kteří se do letošního ročníku zaregistrovali a jejich počet se zastavil na čísle 36 a představí se ve 14 týmech! Po dlouhé době budeme moci zde vídat EREBOS Team, který sem vyslal své nadějné juniory. Doufáme, že všem zaregistrovaným i nezaregistrovaným jezdcům, kteří se rozhodnou zúčastnit našich sportovních klání(plánovaných je devět závodů), připravíme zajímavé závody, které naplní …nejenom jejich sportovní zážitky! V letošní sezóně se bude závodit v pěti věkových kategoriích a jedné technické. Bohužel byla zrušena technická kategorie Tamiya Cup, ale pokud zjistíme v registracích na závod o tuto kategorii zájem i ona bude vypsána.
   Do závodu odstartovalo 35 jezdců a bylo naplánováno odjet 8-10 RZ. Přeskupení jezdců bylo naplánováno po RZ4, kdy byla naplánována delší pauza na občerstvení jezdců a startovní interval snížen na 30 vteřin. Panovaly lehké obavy, protože tento zkrácený interval vyžaduje velkou pozornost a bezchybnost obsluhy časomíry, ale ty byly zbytečné a vše proběhlo O.K. V tomto trendu budeme pokračovat s tím, že přeskupení proběhne již po RZ2. Nyní již k závodu.
  RZ1 přesvědčivě vyhrál Marek Střihavka téměř s deseti vteřinovým náskokem a tím prakticky deklasoval zbývající jezdce. Tento výsledek se dal očekávat po jeho vystoupení na prvním závodě MČR v Napajedlech, ale takový odstup od „zbytku světa“ ….v docela krátké RZ …neočekával nikdo z místní špičky, mezi níž byly rozdíly desetinové! Marek zvládl závod “bez ztráty kytičky“, vyhrál všech devět RZ (časem 41:53,974), kterých se nakonec podařilo odjet. Na druhého jezdce v pořadí – Petra Pavláta najel úctyhodný náskok 1:41,924 a ztráta třetího jezdce se již přehoupla přes dvě minuty 2:07,730, kterým byl Filda Musal. Ofenzíva mladých jezdců, která se dala z předsezónních testů vyčíst, se potvrdila. Týmovou soutěž vyhrál s jednobodovým náskokem BOBIK Team RCČ (Filda a Petrs Musal) před RC Clubem Čistá (Marek Střihavka, Dejv Mishalko a Frantin Doležal) a bronz patří TamiyaRallySportu Teamu (Tom Procházka, Radek Novosád, Jakub Hoffmann).
  Podrobnosti o průběhu závodu, výsledky jednotlivých kategorií naleznete zde a fotodokumentaci v Galerii.

Ještě jednou musíme poděkovat všem jezdcům za předvedené výkony, bohužel některé tento závod nachytal „na švestkách“ a závod nedokončili. Přejeme jim, aby se jim při dalším závodě, kterým bude 12. dubna III. SPRING RC Rally Březno a tyto tratě patří již k velmi oblíbeným - více dařilo! Těšíme se na vaši účast!!!

Za CRC Frantin

| Autor: Frantin Doležal | Vydáno dne 24. 03. 2014 | 2272 přečtení | Počet komentářů: 212 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.