ISSN: number
Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

RC Rally KILIMANJARO - ohlédnutí. !!!Update - 6.6. video v galerii!!!

koťátko   Tento závod potvrdil naše odhady, že by tento závod mohl patřit mezi ty oblíbené v letošní sezóně. Podle kladných ohlasů jezdců jsme již předběžně “naťukli“ místního správce – Vlastika Brentnera o možném uskutečnění druhého ročníku RC rally Kilimanjára. Nyní několik vět k závod, které podpořilo velmi příjemné počasí . . .

. . . Harmonogram byl klasicky postaven – servis po každé druhé RZ a po prvním servisu bylo provedeno přeskupení jezdců dle výsledků.
  Na start závodu se nakonec postavilo 30 jezdců, včetně jedné dámské posádky, ale nakonec do RZ1 odstartovalo 29, protože speciál Carlose Z. se zastavil před časovou kontrolou….opravdu nehorázná smůla. O podobném smolném osudu muže vyprávět i Radek N., který při objížďce romantické zříceniny … přes horizont, nezvládl svůj vůz a skončil v několika kolo-střešní kombinaci! Naneštěstí se o tento chaoticky rotující speciál zranal tak nešťastně, že musel vyhledat lékařské ošetření (4 stehy na holeni) a odstoupil ze závodu. Radku držíme Ti palce, ať se to do příštího závodu vyléčíš! RZ1 vyhrál Frantin před Petrsem a Fildou. Čtvrtou pozice k překvapení obsadil vůz kategorie Classic BEST(handicap v pneu) Kóši – Pavla Košíčka a topifive uzavíral vedoucí jezdec cupu Západních Čech – Libor Kupilík, který byl ze svých předešlých výsledků zklamaný a na klouzavý charakter těchto dvou závodů nenašel recept. Nedařilo se jednomu z favoritů – Martin Knespl, který zvolil na tvrdý(neprašný) povrch - pneu od fa. Ripmax …týýýýýý klouzaly! Jeho ztráta po první dvojici eRZet (+ 45 vt.) byla opravdu frustrující! V průběhu závodu dokázal zajet několik výborných časů na zlepšení nálady, ale zklamání na něm bylo opravdu znát, snad příště…držíme palce!
  Příjemným oživením bylo účast předního týmu SAFARI Cupu – RC team DTS Žacléř, který potvrdil své kvality a dokázal se probojovat na medailové umístění.
  Závěrem můžeme říci, že závod byl opět dramatický, ikdyž Frantin si to měl po úvodním kole mrzet snažší, když si vybudoval nadějný náskok. O další umístění se rozhořel tuhý boj mezi čtveřicí - Petrs, Filda, Libor a těsně na byl připraven i …Kóša! Pokud si najdete trochu času, prostudujte výsledky závodu(naleznete vlevo v odkazech), také fotky v galerii, tak nám určitě dáte zapravdu!

Na úplný závěr gratulujeme všem medailistům a ostatním zúčastněním děkujeme za předvedené výkony a některým určitě přejeme více nezbytného závodnického štěstí! Ještě jednou děkujeme touto písemnou formou Vlastikovi Brentnerovi za perfektně připravené tratě a Martinovi Š. za výborný „pojízdný catering“ při závodě!