ISSN: number
Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

XI. RC Rally Jizera zakončila jubilejní 10. sezónu CRC

koťátko   XI. RC Rally Jizera poprvé ukončovala sezónu CRC, která byla opravdu dlouhá. Na tento poslední závod se přihlásil……

…..rekordní počet startujících – 50, který vytvořil rekord nejen celé sezóny, ale i celé dosavadní desetileté historie CRC. Zdaleka jsme neočekávali tak velký zájem, ale byla to velká výzva pro pořadatele a hlavně zkušenost, …či křest ohněm? Z tohoto důvodu pořadatel zvolil kratší variantu závodu. Problémy s časomírou z posledního závodu byly, ….doufejme, odstraněny a navíc byla vylepšena o zvukový modul, který jezdce informuje o dosaženém času, pořadí v RZ i průběžném pořadí. Někteří jezdci určitě znají ze závodů MČR i Intercupu. Po skončení závodu proběhlo i tradiční vyhlášení celého ročníku, které se konalo v sále kulturního domu v Čisté, ale i XI. RC Rally Jizera, které proběhlo bezprostředně po přesunu na místo slavnostního vyhlášení.
   Na startu jsme přivítali i čerstvého mistra MČR – Marka Střihavku, který dovezl novou specifikaci XV-01 k otestování a vyrážel na tratě “eRZet“ jako první. Kromě tradičních jezdců, kteří bojují o prvenství, se připojil „Doktor“ alias Honzík Heřmánek! Poprvé jsme mohli vidět na zdejších tratích i kompletní tým RC-Kobra, který se postaral o jezdecký rekord! Tímto děkujeme týmovému managerovi Jiřímu P. za jejich návštěvu. Nebudeme popisovat průběh závodu, to zjistíte prostudováním výsledků, jenom dodáváme, že “Doktor“ odstoupil ze zdravotních důvodů a Mára pro nedostatek speciálních dílů na jeho experimentální XV-01. Zajímavostí závodu je, že vítězem tohoto posledního závodu - Dejv Mishalko - nevyhrál ani jednu RZ-tu závodu, ale vynikajícím konzistetním výkonem si toto vítězství rozhodně zasloužil! Prostudujte výsledky, protože závod byl vyrovnaný, které tradičně naleznete v odkazech vlevo, ale i v galerii porce fotek ze závodu.