Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

X. RC Rally Borek – zdařilý vstup do sezóny 2016 CRC – video v galerii!

koťátko   Také letošní sezónu “tradičně“ zahájil (již jubilejní X. ročník) RC Rally Borek a kromě chvilkového lehkého mrholení či několika větších kapek dopadlo vše na výbornou!

..měli jsme lehké obavy, z tak časného termínu (pro jistotu byl zvolen i náhradní termín), ale nemusel být využit. Bohužel došlo k nějakým nepředvídaným okolnostem pořádajícího týmu a proto ještě jednou děkujeme všem, kteří pomohli v týdenním předstihu zbavit rychlostní zkoušky všech hrubých nečistot, které se vytvořily během celoroční přestávky – děkujeme!
   Na start se postavilo 31 jezdců a celkem se jich do sezóny zaregistrovalo rovných 40! Opět se bude závodit v pěti věkových kategorií a dvou technických.
   Nejlépe vstoupil do závodu Martin DESENSKÝ (Rebel racing), který vyhrál úvodní eRZetu o několik desetinek vteřinek před Markem STŘIHAVKOU (RC Club Čistá). Třetí čas patřil Martinu KNESPLOVI (Extreme RC Triangel team), ale zde již byla ztráta několik vteřin. RZ2 vyhrál Marek S. a již nikoho před sebe nepustil a zbývající RZ-ty vyhrál s velmi přesvědčivým celkovým náskokem (minuty a půl) před Martinem K. a Tomášem PROCHÁZKOU (RCČ). Více podrobností se dozvíte v odkazech vlevo, kde najdete, jak se na letošních tratích bojovalo a jaká to byla bitva mezi některými jezdci.
   Ještě několik vět ke kategorii Tamiya XV-01 cup, kde bude mít jeden z jezdců tu čest vlastnit na jeden rok putovní pohár CRC, na němž nebude chybět jmenovka s jeho jménem. Tuto kategorii vyhrál překvapivě Karel ZEDNÍČEK (NIVA Club Česká Lípa), přestože si v závodě ztěžoval na problémy se servem řízení. ….již nyní jsme v kuloárech zaslechli, že se tato kategorie pravděpodobně rozšíří o další jezdce. Vyjímečností tohoto náročného závodu, nejenom pro fyzickou výdrž jezdce, ale i soutěžní techniky byl fakt, že v cíli byli klasifikování všichni zúčastnění jezdci!!!

V odkazech vlevo naleznete samozřejmě výsledky průběžného pořadí v jednotlivých kategorií po tomto úvodním závodě. V galerii naleznete nějaké fotografie i video z tohoto závodu. Dalším závodem bude V. RC Rally SPRING v Březně, s kterým jsme již nepočítali, ale díky problémům se zahájením plánové výstavby se tento závod opět uskuteční v této oblíbené lokalitě sportovního areálu v Březně u Mladé Boleslavě. Takže 9. dubna ……nashledanou…

Za CRC Frantin

| Autor: František Doležal | Vydáno dne 27. 03. 2016 | 1190 přečtení | Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.