ISSN: number
Copyright Vláďa Krejčík, 2009 - 2013
Informace CRC

Výsledky VI. RC Rally Borek

Již tradičně se úvodní soutěž konala na technických tratích v Čisté u Mladé Boleslavi...

...přihlášené jezdce (celkem na start VI. RC Rally Borek-Čistá postavilo 32, ...rozdělených do 10 týmů) přivítalo krásné jarní počasí, které jejich natěšenost ještě více umocňovala! Přivítali jsme i několik nováčků, pro které tato rc rally byla tou první a doufáme, že jsme je touto soutěží motivovali tak, abychom je na příštích kláních mohli sledovat, jak se postupně zlepšují. Pořadatelé z RC Club Čistá a Bobik team RCČ nejdříve slibovali, krátkou rally - sprint(do 30 min), ale z důvodů odzkoušení nových i staronových úseků se čas vítěze neočekávaně přehoupl přes rekordní hranici 50 min (8RZ), ....přestože v jednotlivých RZ bylo použito max. 75% připravených tratích. Věříme, že i účastníkům MČR se zdejší tratě budou líbit, jejichž závod zde proběhne v květnu.
  Úvodní RZ1 naznačila, jak by mohly probíhat boje o příčky nejvyšší. První trojice, kterou vedl Frantin s náskokem 9vt před dvojicí Dejv a "Peťák" (Petr Pavlát) měla další náskok více jak 20 vteřin před smečkou pronásledovatelů, kterou vedl "Doktor" (Honza Heřmánek) před Petrsem a Fildou z druhého domácího týmu(Bobik Team RCČ). I v polovině závodu, kdy jezdci absolvovali dvojí průjezd sekcí "Horskou" bylo rozložení jezdců stejné. Pouze Peťák si prohodil pozici s týmovým kolegou Doktorem(PEPAHOHE Fotr RC Rally Team) a jejich ztráta na vedoucí duo Frantin-Dejv byla již minutová. V této fázi závodu byl boj mezi týmy "Fotr" a "Bobik" velmi vyrovnaný, přesto za pomyslný delší konec provazu tahal první jmenovaný. Tento souboj rozhodla RZ7 (na přání jezdců poslední dvě RZ využily celou sekci "Horské" - v plánu byla pouze část). Tento úsek je velmi oblíbený pro svoji atraktivitu, ale i nenáviděný, protože velmi rychle odčerpavá fyzické síly jezdců. Bohužel Filda z technických důvodů RZ7 nedokončil, musel odstoupit a jeho tým se propadl na "bramboru", čímž na jejich místo postoupil PRO Racing team Liberec s jezdci Štěpánem Bendou a Radkem Šulcem, který byl velkým překvapením tohoto týmu. Jak vše dopadlo se dozvíte na těchto stránkách a v hlavním menu pod panelem "Průběžné pořadí" naleznete jak si vedou jezdci v jednotlivých kategoriích.
  Na závěr? Čas vítěze se přehoupl pár vteřinek nad hranici 50 minut a naopak čas posledního překonal hranici dvou hodin. Tato rally byla velice náročná a proto musíme vyzdvihnout výkon všech nováčků, pro které to byl opravdu "křest ohněm" a nesmíme zapomenout na super výkon "KOSÁKA" Standa Knespl, který se téměř po roce vrátil na soutěžní tratě a prakticky absolvoval stejnou trať jako ostatní! Všem jezdcům ještě jednou k jejich výkonům gratulujeme a těšíme se na další závod, který se uskuteční 14. dubna ve Březně nedaleko Mladé Boleslavi.
  V hlavním menu pod odkazu "Průběžné pořadi" naleznete průběžné výsledky v jednotlivých kategoriích, včetně absolutního pořadí jezdců a týmů.
   Přidáváme i odkazy na výborné fotečky od Petra Kužela a Libora Kupilíka. Přejeme pěkné pokoukáníčko!
   Za CRC Frantin

| Autor: Frantin Doležal | Vydáno dne 26. 03. 2012 | 1526 přečtení | Počet komentářů: 387 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.